Povodom 120. godina od rođenja Sergeja A. Jesenjina učenici naše škole Sara Drinčić, Milica Minić, Tijana Vujović, Jana Bjelica, Đina Dubljević i Milivoje Djurović, zajedno sa studentima Filozofskog fakulteta - studijski program za ruski jezik i književnost, učestvovali su na knijževnim večerima održanim 15. decembra 2015, na Sceni 213 i 22.decembra 2015. u Društvu crnogorsko - ruskog prijateljstva "Sveti Georgije".

Kroz niz glumačko-recitatorskih, muzičkih i plesnih tačaka dočarali su najvažnije periode života i stvaralaštva ovog velikog pjesnika.

U pripremi ovih večeri pomogli su im doktori profesori sa fakulteta Marina Koprivica i Vesna Vukicević, i profesori naše gimnazije Nevenka Obradović i Vesna Vuković.