16. februara 2016.g. u ruskom kulturnom centru u Podgorici održano je veče posvećeno Vladimiru Visockom ( 75-oj godišnjici) , poznatog glumca, pjesnika i kantaautora.

Zajedno sa ruskim profesorima, pjesnicima i muzičarima, učenicima OŠ ''Pavle Rovinski'', OŠ '' Ratko Žarić'' i studentima studijskog programa za ruski jezik, učešće na toj večeri su uzeli i naši učenici : Milivoje Đurović ( prof. Vesna Vuković); Milica Minić i Nemanja Popović ( prof. Nevenka  Obradović).

Isto veče je ponovljeno 25. februara 2016.g. u udruženju crnogorsko-ruskom u Nikšiću. Na toj večeri učestvovali su sledeći učenici naše škole : Milivoje Đurović, Tijana Vujović, Jana Bjelica ( prof. Vesna Vuković) , Milica Minić, Andrea Jaredić, Sara Drinčić i Nemanja Popović ( prof. Nevenka Obradović)djevojka