Uslovi za upis u gimnaziju

Na osnovu Konkursa za upis učenika u I razred srednjih škola Ministarstva prosvjete Crne Gore, JU

Gimnazija "Stojan Cerović" u Nikšiću u junu mjesecu raspisuje Konkurs za upis.

Na Konkurs za upis u I razred prijavljuju se kandidati koji su završili osnovnu školu i koji u vrijeme podnošenja prijave nijesu stariji od 17 godina života.

Kandidati za upis u I razred podnose sljedeća dokumenta:
  1. Prijavu na konkurs (na osnovu člana 13 Zakona o administrativnim taksama kandidati  su oslobođeni od plaćanja administrativne takse);
  2. Originalno svjedočanstvo o završenoj osnovnoj školi;
  3. Originalno svjedočanstvo VII i VIII razreda;
  4. Izvod iz matične knjige rođenih.
Učenici koji su dobitnici diplome "Luča" ili diploma za osvojeno I, II, ili III mjesto na međunarodnom, saveznom ili državnom takmičenju u posljednjem razredu osnovne škole, treba da iste prilože.

Prijava na  konkurs podnosi se školi  u junu mjesecu, u terminima utvrđenim po Konkursu, dok se rang lista kandidata objavljuje na oglasnoj tabli škole najkasnije do kraja juna tekuće godine, nakon čega se učenici koji su stekli pravo upisa upisuju, a ostali u tom periodu mogu podići dokumenta.